11 Grudzień 2018    |    Imieniny: Waldemar, Damazy

faceyou tube '

Zimowe Mistrzostwa Polski 16 i 17-18 lat - 2015

18Od piątku (13.03.2015) na pływalniach w Oświęcimiu i Gliwicach dwie reprezentantki MUKS Lidera Chełm Zosia Kolenda i Kamila Andrzejewska rywalizowały podczas Zimowych Mistrzostw Polski w kategoriach 16 oraz 17-18 lat. Dziewczyny pobiły na wszystkich dystansach rekordy klubu w kategoriach wiekowych oraz 5 rekordów klubu OPEN.

Na początek Mistrzostw Polski Juniorów 16-lat - Kamila Andrzejewska awansowała do dwóch finałów A: 50m. stylem dowolnym - z 5 czasem eliminacji (0:27.33), w którym zajęła 5 miejsce (0:27.28 - rekord klubu) oraz 200m. stylem dowolnym - z 6 czasem eliminacji (2:08.36) i w finale zajęła 8 miejsce. W zawodach 17-18 latków Zosia Kolenda awansowała do finału B na 100m stylem motylkowym z 10 czasem eliminacji 1:05.02. Ostatecznie po starcie w finale B zajęła 11 miejsce (1:05.10).

W kolejnym dniu eliminacji niestety nie udało się zakwalifikować do finałów 50m stylem motylkowym, choć dziewczyny wykręciły swoje życiówki i rekordy klubu w swoich kat. wiekowych. obu zabrakło niewiele, bo 0.5 sek. 19 miejsce Andrzejewska Kamila (0:30.82), 25 miejsce Kolenda Zofia (0:29.93).

Ostatniego dnia zawodów Kamila Andrzejewska z 4 czasem eliminacji, rekordem klubu Open (0:58.43) awansowała do finału A na 100m stylem dowolnym, w którym zajęła 7 miejsce (0:58.88) i uzyskała 14 czas eliminacji na 100m stylem zmiennym (1:08.93), natomiast Zosia Kolenda popłynęła w finale B na 200m stylem motylkowym i zajęła 11 (elim. 2:30.20, finał 2:28.53 - rekordem klubu Open ).