15 Październik 2018    |    Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła

faceyou tube '

Liga SMS 2015/16 - 27-28.11.2015 Ostrowiec Św.

kamila2015Zakończyła się właśnie trwająca w dniach 27-28.11.2015 Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego, która odbyła się na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Świetnie zaprezentowała się na niej nasza wychowanka, obecnie uczennica SMS Lublin – Kamila Andrzejewska. Pomimo ciężkich przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów udało jej się pobić rekordy życiowe oraz 3 rekordy klubu.

W pierwszym bloku Kamila zaprezentowała się na 50m st. dowolnym z czasem 27,88 (18 miejsce) oraz na 200m st. dowolnym z rewelacyjnym wynikiem 2:05,58 (brązowy medal i rek. klubu). Wystąpiła też w sztafecie 4x200 dowolnym, gdzie wspólnie z koleżankami klubowymi wywalczyła 3 miejsce.

Drugi blok zawodniczka rozpoczęła od 400m st. dowolnym z nowym rekordem życiowym oraz klubu 4:27,57 i 5 miejscem. Andrzejewska miała swój wkład także w sztafecie 4x100 dowolnym. Płynąc na trzeciej zmianie osiągnęła nieoficjalny rezultat 58,87. Sztafeta uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Trzeci blok przyniósł kolejną „życiówkę”, bowiem na 100m st. dowolnym pływaczka uplasowała się na 8 miejscu z wynikiem 58,30, co jest również rekordem klubu. Nowością na zawodach pływackich była sztafeta mieszana dziewcząt i chłopców 8x50 dowolnym. SMS Lublin z naszą Kamą zajął w niej 8 pozycję. Ostatnim - aż ósmym startem chełmianki była sztafeta 4x100 m st. zmiennym. Po wyczerpujących zawodach miała jeszcze siłę wypływać wynik 59,12 na 100 m st. dowolnym. Dziewczęta zakończyły sztafetę na 3 miejscu.

Z podziwem przyglądamy się poczynaniom naszej wychowanki i jesteśmy zadowoleni, że poprawia swoje rezultaty. A na koniec jeszcze jedna miła informacja - otóż Kamila znalazła się na 4 miejscu w punktacji sprinterskiej kobiet za dwa najlepsze starty.
W zawodach wzięło udział 13 Szkół Mistrzostwa Sportowego z całej Polski. Pomimo tego, że SMS w Lublinie działa dopiero od września tego roku uplasował się na 7 miejscu w punktacji drużynowej.