15 Grudzień 2018    |    Imieniny: Nina, Celina, Walerian

faceyou tube '

IV Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 2012

1

W sobotę  20 października 2012 r. na krytej pływalni MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyła się IV Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci 10-11 lat i Młodzików 12 lat w pływaniu. Nasz klub reprezentowało 14 zawodników. Wielu z nich pobiło po raz kolejny rekordy życiowe, zdarzały się też rekordy naszego Klubu, a wysiłek całej drużyny zaowocował miejscami na podium.
Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Weronika Borowiec, która zajęła 2. miejsce na dystansie 50 m. stylem motylkowym osiągając 36,56 s., złoto przegrała o... 0,1 sekundy. Na osłodę pozostał jej fakt, że pobiła swój rekord życiowy o blisko 2 sekundy, a przy okazji ustanowiła nowy rekord Klubu na tym dystansie, który przez 14 lat! należał do Magdaleny Śmigasiewicz.
Blisko podium była również Karolina Dybcio, która na dystansie 50 m. stylem dowolnym uplasowała się na 5. pozycji osiągając czas 35,35 s. Do medalu zabrakło tylko 0,3 s.
W kategorii 200 m. stylem zmiennym startowały Weronika Borowiec i Karolina Dybcio i obie zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce. Weronika była 7. osiągając czas 3:13.56, natomiast Karolina 9., czas 3:15.87.
W kategorii chłopców najlepszy indywidualny wynik osiągnął Mateusz Wójcik, który był 10. na dystansie 50 m. stylem dowolnym.
2W konkurencjach drużynowych bardzo dobrze wypadły nasze sztafety, zajmując miejsca na podium. 2. miejsce zajęła sztafeta mieszana 4X50 m. stylem zmiennym w składzie: Weronika Borowiec, Karolina Dybcio, Patryk Janiczuk, Patryk Wygadańczuk, natomiast 3. miejsce zajęła sztafeta mieszana 4X50 m. stylem dowolnym w składzie: Beata Furtak, Anna Padowska, Mateusz Wójcik i Filip Gębicki.

Punktacja drużynowa (10-12 lat) - 8 miejsce Lider Chełm

Punktacja drużynowa dziewcząt (10-11 lat) - 4 miejsce Lider Chełm

Punktacja drużynowa chłopców (10-11 lat) - 9 miejsce Lider Chełm
Ranking medalowy - 10 miejsce Lider Chełm
WLDiM 2012 - IV runda - wyniki
Najlepsze wyniki wg pkt FINA 10-11 lat - 7 miejsce Weronika Borowiec, 9 miejsce Karolina Dybcio,